Atatürk Blv. No:91/B Bafra | SAMSUN

    Carousel Item Title

Isıtma ve Soğutma Sistemleri ( Heating and Cooling Systems )

İlk istediğiniz ısıtma ve soğutma garantisini, akılcı yaklaşımlar ile her koşulda temin ediyoruz. Isıtma ve soğutma isteklerinizi irdeleyip sizi optimum sisteme yönlendiriyoruz. Uzman mühendis kadromuzla, tüm mühendislik hesaplarını gerçekleştirip, sorunsuz ve yüksek verimli projeler üretiyoruz. Tedarik ilkelerimiz ve kalite politikamız çerçevesinde, sizin için sadece en iyi ürünleri seçiyoruz. Sistem ekipmanları için, uzman satın alma yaklaşımı ile imalatçılardan özel bağlantılar yapıyor, maliyetleri en aza indiriyoruz. Devreye alma sonrasında, tesisatınızın satış sonrası garanti, bakım ve servislik hizmetlerini de gerçekleştiriyoruz.


* Endüstriyel Buhar ve Kondens Hattı Tesisatları
* Merkezi Sistem Kazan ve Kaskad Isınma Sistemleri
* Jeotermal Borulu Yer Altı ve Üstü Isıtma Tesisatları
* PPRC Plastik Boru, Pex-B Crossling
* Yerden Isınma Hatları
* Bakır Boru ile Her Türlü Isıtma ve Soğutma Tesisatları
* Boru Destek, Support, İzolasyon ve Boya İşleri
* VRF ve HVAC İklimlendirme Sistemleri
* Hava ve Su Soğutmalı Soğutma Grupları
* Duvar, Tavan, Kaset ve Salon Tipi Klima Sistemleri
* Çatı Tipi Paket Klima Sistemleri Temin ve Montajı
* Çalışma ve Sıcaklık Kontrol
* Bina Otomasyon Sistemleri
* Analiz, Sistem Tasarım, Projelendirme, Uyg. ve Bakım
* Sıcak Su Kazanı Temin ve Montajı
* Kızgın Yağ ve Buhar Kazanı, Temin ve Montajı
* Sıvı ve Gaz Yakıtlı Brülör Temin ve Montajı
* Kazan Dairesi Basınçlandırma ve Güvenlik Sistemi Kurulumu
* Yakıt Tankları ve Otomatik Besleme Sistemleri
* Isıtma-Soğutma-Havalandırma Tasarım ve Projelendirme
* Radyal ve Aksiyal Aparey Sistemi Kurulumu
* Gizli ve Kasetli Tip Fancoil Sistemleri
* Roof-Top Cihazları Temin ve Montajı
* Havalandırma Kanal İmalatı Montajı ve İzolasyonu
* Gazlı Radyant Isıtıcı Sistemleri Kurulumu
* Sıcak Hava Üfleyici Sistemleri Kurulumu
* Elektrikli Radyant Isıtma Sistemleri Kurulumu
* Egsoz Sistemleri, Gaz Hatları
* Basınç Düşürme Grupları
* Elektrifikasyon, Kontrol ve Termostat Sistemleri
* Açık Borulu Radyant Sistemleri
* Sürekli Radyant Isıtma Sistemleri


Bireysel Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Tesko, endüstriyel alanların yanı sıra, mini su ısıtma soğutma cihazlarıyla da villa, ev, restoran ve ofis gibi küçük alanlarda da tüketicilerinin yaşam kalitesini artırmaktadır. Küçük alanlar için tasarlanmış paket chillerler sayesinde, merkezi ısıtma soğutma sistemlerinin uygulaması ekonomik hale gelmektedir. Kendi içinde bulunan akümülasyon tankı sayesinde, chiller dışına herhangi ek akümülasyon tankı konulmadığı için küçük mekanlarda da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tesko kalite-fiyat dengesini koruyarak tüketicilerine ekonomi ve konforu bir arada sunarken satış sonrası kaliteli servis hizmeti ile de müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmaktadır.


Chiller Sistemler ( Chiller Systems )

Sulu ısıtma soğutma sistemleri olarak da açıklanan chiller sistemler, endüstriyel ortamlarda ve konutlarda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanmak için ideal cihazlardır. Chiller su soğutma grupları, modern, paket tipi özel tasarımı ve hızlı montaj kolaylığı ile merkezi sistemlerde tercih edilen bir üründür. Chiller grupları, çevre dostu R407C gazı ile çalışmaktadır. Endüstriyel mekanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uzun ömürlü üretilen chillerlar, hidrolik kitli modelleriyle de kolay ve hızlı monte edilebilmektedir. Enerji tasarrufundan ödün vermeyerek yüksek verim sağlayan bu sistemler düşük maliyetiyle iş hayatınızın konforunu arttırmaktadır.

Düşük ses seviyesi yanında yüksek verim sağlama özelliği de bulunan hava soğutmalı su ısıtma soğutma cihazları, arıza oranını minimuma indirgeyen bir sisteme sahiptir. Bütün ünitelerde, bir ısıtma soğutma devresi üzerinde çift olarak monte edilmiş iki hermetik SCROLL kompresör (tandem), diferansiyel su presostatı, donmaya karşı ısıtıcı ile korunmuş termal izolasyonlu plakalı evaporatör, büyük ısı değişim yüzeyli kanatlı bakır borulu ve alüminyum levhalardan imal edilmiş kanatlı kondenserler, sesi azaltmak için bıçaklı profil pervaneli fanlar, termal izolasyonlu su akümülasyon tankı bulunmaktadır.

Akümülasyon tankı sayesinde kısa boru tesisatlarında dolaşan su miktarının az olması, sistemde herhangi bir problem oluşturmadan kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Ergonomik yapısıyla da dikkat çeken cihazlar, kablolu uzaktan kumanda ile kontrol edilerek endüstriyel alanlar için pratik çözümler sunmaktadır. Kumanda üzerinden hangi kompresörün çalıştığı, ne zaman devreye girip- çıktığı ve sıcaklık kontrolü rahatlıkla yapılabilmektedir. Ayrıca hata raporlama sistemi sayesinde cihazın arızaları sistemler kodları ile kumanda ve mikroprosesden rahatlıkla görülebilmektedir. İstenildiği takdirde otomasyon sistemlerine bağlanan MOD-BUS protokol bağlantısı yapılabilmektedir.

Chiller Grupları ( Chiller Groups )
Hava Soğutmalı Chiller: En yaygın olarak tercih edilen chiller tipidir. Yalnız soğutma, heat pump ve entegre hidrolik sistemleri modeller ile ihtiyaca uygun çözümler sunulmaktadır.

Su Soğutmalı Chiller: Sınırlı hacme sahip yerlere kurulabilen, kompakt su soğutmalı chiller üniteleri bulunmaktadır. Bu chiller üniteleri, ısıtma, soğutma ya da her iki işlevi aynı anda gerçekleştirmek üzere sıcak ve soğuk su üretir. Kondensersiz: Firmamız özel şartlardaki uygulamalar için kompakt yapıda kondensersiz chiller üniteleri sunmaktadır. Hybrid Chiller - Termokonvektör - Kapalı Devre Kule - Açık Kule


Chiller Gruplarının Teknik Özellikleri
* Isıtma ve Soğutma Özelliği
* Modern ve Paket Tip Özel Tasarım
* Düşük Ses Seviyeleri, Yüksek Verim
* Kolay Kapasite Kontrolü için Çoklu Scroll Kompresör Uyg.
* Hidrolik Kit ve Su Akümülasyon Tankıyla Montaj Kolaylığı
* Pompa ve Kolektör Grubu Gerektirmeyen Pratik Çözüm
* Endüstri Proses Uygulamalarına Uygun Üretim
* -15° C'den 46° C Dış Sıcaklığa Kadar Çalışma İmkanı
* Plakalı Eşanjör Sayesinde Yüksek Isı İletimi
* Flow - Switch Gerektirmeyen Fark Basınç Prosestadı
* Donma Termostatı ve Otomatik Isıtıcı, Micprocess Kontrol
* Fanlarda Tam Modülasyonlu ve Kademeli Çalışma
* Kablolu Uzaktan Kumanda ile Kullanım Kolaylığı
* Paket Chiller Cihazlarında 15 kw'a Kadar Olan Gruplarda Santrifüj Fan Kullanılması Sayesinde iç Mahallerde Kullanım Kolaylığı ve Kondenser Havası Kanalıyla Dışarı Atılabilme Özelliği
* Paket Chiller Cihazlarında Pompa; akümülasyon Tankı; Emniyet Ventili, Vanalar, Büzüşme Tankı, Flow - Switch, Pislik Tutucu, Prüjör'lü olarak paket imalat yapılabilmektedir.