Atatürk Blv. No:91/B Bafra | SAMSUN

    Carousel Item Title

İklimlendirme ve Hijyenik Klima Tesisatları ( Climatization and Hygienic Air Conditioning Installations )

İnsan yoğunluğunun çok fazla olduğu fabrika, hastane, alışveriş merkezleri, süpermarket vs. yerlerin mimari yapılarına özel tasarım gerektiren iklimlendirme projelerini titizlikle çiziyor, insan sağlığı ve çalışma koşullarını en iyi şekilde sağlayacak en ergonomik çözümleri oluşturuyoruz. Ayrıca yaptığımız mühendislik hesapları ile işletmeniz içerisinde ideal havalandırma koşullarının oluşmasını, ideal sıcaklıkların yakalanmasını sağlıyoruz. Kışın doğru şekilde ısıtma, yazın verimli bir şekilde soğutma sağlıyoruz.


Türkiye'nin ve Avrupa Birliği'nin belirlediği kalite standartlarında üretim ve taahhüt işi yapan firmamız tüm uygulamalarında İş Güvenliği Hukuku'na sonuna kadar bağlı olarak çalışmaktadır. Havalandırma sektöründe kaliteli uygulamanın çok önemli olduğunu bilen firmamız bu konuda işin mahiyetine göre garantiler vermektedir. Neden Havalandırma ?
* Ortamdaki havanın oksijen içeriğinin azalmasını önler
* Ortamdaki havanın içerisindeki karbondioksit gazı, vücut kokuları, nem içeriğinin yükselişini önler.
* Ortamda bulunan makinalardan, insanlardan ve aydınlatmadan kaynaklı ısı kazancını dışarı atar.
* Toz ve zehirli gazları ortamdan uzaklaştırır.
* Zararlı mikroorganizma ve bakterilerin dışarı atılarak çoğalmasını engeller.


Hastane Havalandırması / Hospital Ventilation

Hastane iklimlendirmesi, konfor iklimlendirmesinde önemsenmeyen bazı konuların titizlikle ele alınmasını gerektirir. Servislerin farklı sıcaklık ve nem gereksinimi, servisler arasındaki hava hareketinin basınç farkı yaratılarak önlenmesi, tedavi sürecinde ortaya çıkan mikroorganizmalar ve kimyasal artıkların havadan temizlenmesi ve duruma göre steril hava koşullarının sağlanması, kısaca hastalık ve tedavisi için uygun havanın verilmesi gerekir. Hastane içindeki hava, toz vb. yanında mikroorganizmalarla kirlenmiş durumdadır. Taze hava, kirliliği azaltan bir faktördür. Hastane içerisinde pozitif basınç yaratılarak, dışarıdan filtre edilmemiş havanın girmesi önlenir. Dış hava içeriye göre daha temiz bir ortamdan alınmalıdır.


Ameliyathane odaları klima sisteminin en önemli görevi, oda içerisindeki partikül sayısını en aza indirmek, ameliyat edilen hastanın enfeksiyon kapmasını engellemek, hastanın ve ameliyat ekibinin ısıl konforunu sağlamaktır.


Servislerin farklı sıcaklık ve nem gereksinimi, servisler arasındaki hava sirkülasyonunun basınç farkı yaratılarak önlenmesi, tedavi sürecinde ortaya çıkan mikroorganizmalar ve kimyasal artıkların havadan temizlenmesi ve duruma göre steril hava koşullarının sağlanması, kısaca hastalık ve tedavisi için uygun havanın verilmesi gerekir.


Firmamız hastane havalandırma sistemlerini hastane mimarisinde uzmanlaşmış mimar, hijyen konusunda ihtisas sahibi bir doktor, hastane yöneticisi ve mekanik tesisat proje mühendislerimizin ortaklaşa yapacakları görüşmelerden sonra karara varılacak prensipler doğrultusunda projeler hazırlanmalıdır. Asma tavan yükseklikleri, şaft büyüklükleri ve yerleri, cihaz yerleşim mahalleri, hava kilitlerinin yerleri mutlaka uzman klima tesisat mühendislerimizce belirlenmektedir.


Paket Hijyen Klima Santralleri

Temiz oda gereksinimlerini karşılamak amacı ile geliştirilmiştir. Hassas ve steril şartlar gerektiren ameliyathane, temiz oda, gıda, hava savunma, uzay ve havacılık endüstrileri ile ilaç ve kimya endüstrilerinin tamamında ayrıca buna benzer steril uygulamaların yapıldığı, hijyen koşullarının gerekli olduğu endüstrilerde hava imtiyazlarını ve pozitif veya negatif basınç gereksinimi sağlamak amacı ile kullanılır.


* Ameliyathane hijyenik iklimlendirme sistemi hesabı
* Hijyenik sistemlerin projelendirilmesi
* Bu sistemlerde gereken hijyen havanın debisinin, partikül miktarının, hava hızının ve debisinin hesabı
* Kurulumdan sonra sistemlerin test edilmesi
* Negatif basınçı izolasyon odaları
* Pozitif basınçlı izolasyon odaları

VRF - VRC Klima Sistemleri / VRF - VRV Air Conditioning Systems

VRF-VRV; Değişken debili soğutucu akışkan sistemi klima sistemi olarak adlandırılır. VRF-VRV sistemlerde havayı işleyen belli bir sayıya kadar iç ünite modüler bir dış kondens üniteye bağlanır. VRF Klima Sistemi; bir dış ünite ile, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir.


VRF-VRV Klima Sisteminin Üstünlükleri
Bireysel İklimlendirme Sistemi: VRF Sistemi ile birbirinden bağımsız odalar birbirinden bağımsız sıcaklıklarda kontrol edilebilir. Düşük işletme maliyeti ile yatırımın en kısa sürede geri dönmesi sağlanır.


* Düşük ses seviyesi
* Az alan işgali
* Konforun hızla sağlanması ve dağıtılması
* Yüksek güvenilirlik
* Kullanım alanlarında daha yüksek konfor
* Yüksek tasarım esnekliği
* Daha çok insan için daha iyi konfor kontrolü
* Sistemin yıllık çalışma süresinde artış
* Enerji tasarruflu, ozona zarar vermeyen R410A soğutucu akışkan kullanılması
* Merkezi klima ve bireysel klima sistemlerinin her ikisine birden alternatif tek sistem olması
* Montaj kolaylığı ve yüksek montaj hızı ile bitmiş binalarda da en uygun klima sistemi
* Dış ünitelerin hafifliği, taşınma kolaylığı ve küçük alanlara gereksinim duymaları
* Bireysel ve tek bir merkezden kontrol imkanı sağlaması
* Kolay dizayn kullanıcı nezdinde daha uygun çözümler sunulmasına olanak sağlar
* Bina otomasyon sistemine uygunluk